Bilecik Valiliği
Bilecik Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Bilecik Valiliği
Bilecik Valiliği
13.10.2014 Tarihli Bakanımızın Osmaneli Ziyareti İle İlgili Haberler
    Haber11 sitesinde yayınlanan haber: 
 
 
BAKAN GÜLLÜCE'DEN, MÜNÜR ŞAHİN'E ÖZEL İLGİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Osmaneli ilçesinde incelemede bulundu. Bilecik'te sadece Osmaneli'ni ziyaret eden Bakan Güllüce'nin, adı Milletvekili adaylığı için geçen Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin'e özel ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı.
Bakan Güllüce'nin, Osmaneli Belediye Başkanlığı ziyaretine, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kaymakam Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş ve diğer yetkililer katıldı.
Önceki gün Bursa'da ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Güllüce, "Bakanlığımızla kurumlar arasındaki ilişkileri ve kentsel dönüşüm konusunda neler yapılması gerektiği konusunda bazı belediyelerin çalışmalarını inceledik. Belediyelerin derdiyle ilgilenmek istiyoruz. Bakanlığımız, malum direkt belediyelere bağlı bir bakanlık. Osmaneli Belediye Başkanımıza 'hayırlı olsun' diyememiştik. Hem hayırlı olsun diyoruz hem de çalışmalar hakkında bilgi alacağız. Başkanıma başarılar diliyorum" dedi.
Osmaneli Belediye Başkanı Şahin de belediye çalışmaları hakkında bilgi vererek, ziyaret anısına Bakan Güllücü'ye tarihi Osmaneli konaklarının resimlerinin bulunduğu tablo hediye etti.
Bakan Güllüce daha sonra Vali Nayir, Kaymakam Çakıcı ve beraberindekilerle, tarihi Osmaneli evlerinin bulunduğu sokakta da incelemede bulundu. Rüstem Paşa Camisi'nde öğle namazı kılan Güllüce, çıkışta vatandaşlarla sohbet ederek, çocuklarla yakından ilgilendi.
Daha sonra Necla Hanım Konağı'na geçen Bakan Güllüce, restorasyonu yapılan tarihi konakta da incelemede bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Belekomahaber sitesinde yayınlanan haber:

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Osmaneli ilçesinde incelemede bulundu. Bakan Güllüce’nin, Osmaneli Belediye Başkanlığı ziyaretine, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kaymakam Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, İl Emniyet Müdürü Eyüp...
13 Ekim 2014 01:53
   
 
 
Bakan Güllüce’nin, Osmaneli Belediye Başkanlığı ziyaretine, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Kaymakam Edip Çakıcı, Belediye Başkanı Münür Şahin, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş ve diğer yetkililer katıldı.
 
Önceki gün Bursa’da ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Güllüce, “Bakanlığımızla kurumlar arasındaki ilişkileri ve kentsel dönüşüm konusunda neler yapılması gerektiği konusunda bazı belediyelerin çalışmalarını inceledik. Belediyelerin derdiyle ilgilenmek istiyoruz. Bakanlığımız, malum direkt belediyelere bağlı bir bakanlık. Osmaneli Belediye Başkanımıza ‘hayırlı olsun’ diyememiştik. Hem hayırlı olsun diyoruz hem de çalışmalar hakkında bilgi alacağız. Başkanıma başarılar diliyorum” dedi.
Osmaneli Belediye Başkanı Şahin de belediye çalışmaları hakkında bilgi vererek, ziyaret anısına Bakan Güllücü’ye tarihi Osmaneli konaklarının resimlerinin bulunduğu tablo hediye etti.
 

Rüstem Paşa Camisi’nde öğle namazı kılınan öğlen namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güllüce son günlerde Türkiye’de yaşanan olaylar hakkında şu ifadeleri kullandı, “3-5 fesat ülkenin bu ülkeyi karıştırmaya kalkmasını biz yeni görmüyoruz ki, bin yıldır bu topraklarda kalmanın mücadelesini veriyoruz ve bu ülke bugünki günlerde bunlarla uğraşmışsa bugün on kere uğraşır. Burada Kurtuluş Savaşı’nı verirken biz, süngümüzü bileyecek taşımız yokmuş, şimdi uçak yapmaya yeltenmişiz. Savaş gemisi yapan, hızlı tren yapan bir ülkeyiz. Bizi karıştırmaya falan kalkmasınlar, bu ülkeyle başa çıkamazlar, bu millet büyük bir millettir. Biz bu milletin ekmeğini büyüteceğiz. Bu milletin ekmeğini küçültmekle uğraşmasınlar”.

Cami çıkışında vatandaşlarla sonbet eden Güllüce daha sonra Necla Hanım konağında da bir süre dinlendi. Güllüce’nin çocuklara gösterdiği yakınlık ise gözlerden kaçmadı.